Policisti skrbijo za spoštovanje zakonov in pomagajo ljudem v nesreči. Zagotavljajo tudi varnost, zato vsako leto obiščejo šole, da učence drugega razreda naučijo varnega prečkanja ceste. Našo šolo so obiskali prve dni oktobra. (učiteljica Boža Hvala)

Nekaj vtisov otrok 2. razreda…

Danes sta nas obiskala policista, da bi nam pokazala, kako prečkati cesto. Lahko jo prečkamo tudi, če je prehod za pešce daleč, najmanj 10 m. Policista sta nam povedala, da cesta ni igrišče. Policist je ustavil voznico. (Svit, 2. a)

Danes sta nas obiskala policista zato, da bi nas naučila o prometu. Ko smo prišli do prehoda za pešce, smo pogledali levo in desno. Neka gospa  je plačala kazen. Učiteljica iz 2.b je Ilijo oddala mami. (David, 2. a)

Danes sta nas policist in policistka naučila, kako prečkati križišče in cesto. Policist je ustavil nono v avtu in ji napisal kazen. Policista sta nas naučila, da ko gre žoga čez cesto, je ne smeš iskati, raje vprašaj odraslega. (Luka, 2.a)