V 1. razredu smo obravnavali pravljico Kako je lev Leon spet postal kralj. Pravljica pripoveduje o lenobnem in sebičnem levu Leonu, ki so mu živali vzele krono, saj takega kralja niso potrebovale. Lev Leon je izgubil prestol in živel osamljeno in dolgočasno življenje. Nekega dne je pomagal miški, ki se je znašla v težavah. Pomagal je tudi nosorogu in ….Takega kralja pa bi živali rada imele. Želele so mu vrniti krono, a je lev Leon ni hotel sprejeti. Raje je bil navaden lev in živel tako kot druge živeli.

O pravljici smo se pogovarjali in jo ilustrirali.

Pravljico so obravnavali tudi učenci v sedmem razredu in jo priredili v radijsko igro. Nekega četrtkovega dopoldneva so po dogovoru učiteljic prišli v 1. razred in jo predstavili učencem.

Srečanje je bilo zanimivo in druženje prijetno. Sedmošolci so obujali spomine na 1. razred, prvošolcem pa se je zdelo imenitno sedeti skupaj s »ta velikimi« in jih poslušati, ko so predstavili znano pravljico na drugačen način.