Pol šolskega leta je že za nami. Prvošolci so se na šoli že dobro udomačili. Pri pouku se pridno učijo. Za igro ni veliko časa. Čeprav je pri pouku lepo in čas hitro mine, pa vseeno nestrpno čakajo, da pozvoni šolski zvonec in oznani konec pouka. Nekateri gredo takrat domov, za večino učencev pa se začne podaljšano bivanje. Najprej jih čaka kosilo. Po kosilu sledi obvezno igranje na svežem zraku, na igrišču pred vrtcem. Takrat je dovolj časa za igro, tekanje, raziskovanje narave ali zidanje in oblikovanje v peskovniku. Včasih se nam pridružijo tudi prostovoljke iz višjih razredov. Do sedaj nam je bilo vreme naklonjeno. Redko smo čas za igro preživeli v telovadnici ali učilnici.

Po igrivi sprostitvi ni težko napisati tudi domačo nalogo.

Sledi ustvarjalno preživljanje časa. Takrat učenci radi kaj ustvarjajo, izdeluje, izrezujejo, lepijo, pišejo, rišejo ali pa se igrajo z družabnimi igrami in kockami. V podaljšanem bivanju ni nikoli dolgčas. Veseli smo in lepo nam je.

Učiteljica PB Franja Simčič

Kaj pravijo nekateri učenci?

• Radi ustvarjamo in izdelujemo razne stvari. Rada se igram s svojimi prijateljicami. (Sofia, 1. A)
  • Radi se igramo. (Matej, 1. A)
  • Rad se igram s kockami v učilnici. (Erdi, 1. A)
  • Rada se gugam. Najbolj všeč mi je, ko kaj ustvarjamo. (Ula, 1. A)