V mesecu oktobru smo se v 1. razredu pogovarjali o varni poti v šolo. Učenci so opisovali svojo pot do šole in povedali, kdo jih do šole pripelje.  Ob slikah smo se pogovarjali, kaj lahko sami storijo, da bodo v prometu vidni in varni. V okolici šole smo si ogledali prometne znake in cestne oznake. Učili smo se pravilno prečkati cesto in varne hoje v koloni. Svoje znanje pa smo utrdili konec tedna, ko nas je obiskal policist. Policist jih je opozoril na pasti in nevarnosti v prometu, ter poudaril pomen nošenja rumene rute, pripenjanja z varnostnim  pasom ter uporabe čelade pri vožnji s kolesom. Skupaj smo šli na poučni sprehod po varnih  in manj varnih poteh. Na mestu samem jim je povedal, kje tičijo nevarnosti v prometu. Učenci so se na čelu kolone izmenjevali in tako dokazovali svoje znanje o zanesljivosti v prometu.

Lidija Abramič