Na petek, 1. 9. 2017, je v našo šolo zakorakalo 49 nadobudnih prvošolcev, ki so jih spremljali ponosni starši. Ko se je spraznilo šolsko igrišče in so lanski učenci skupaj z razredničarkami že napolnili svoje učilnice, se je za prvošolce slavnostni sprejem šele začel. V šolski avli so jih veselo pozdravili drugošolci, ki so jim pripravili prisrčen program s petjem in igrico o žabi Marjani. Gospod ravnatelj Marijan Kogoj jih je nagovoril ter jim zaželel uspešno šolanje, lepe misli pa je dodala še gospa Tatjana Krapše. Učiteljice so prvošolce odpeljale v matično učilnico, kjer so se prvič posedli v šolske klopi. Novopečeni učenci so prejeli rumeno rutko in kapo, da bodo v prometu bolj vidni in s tem zaznamovali vstop v hram učenosti. Da je bil dan bolj prazničen, so jim učiteljice postregle s sladico in sokom. Polni vtisov so odšli domov in že razmišljali, kaj vse bodo zložili v šolsko torbo.

Vsem učencem, še posebej pa našim prvošolcem, želimo veliko znanja in uspehov v novem šolskem letu.

Učiteljici 1. razreda in EG