Danes smo tretješolci šli v Novo Gorico, imeli smo kulturni dan. Obiskali smo Bevkovo knjižnico, kjer smo si ogledali potujočo knjižnico, Bevkovo pisarno in nekaj starih knjig (npr. Sveto pismo, Zimske urice in veliko drugih zanimivih knjig). Nadaljevali smo v Upravni enoti, kjer smo si ogledali stare predmete (pozabljene predmete) ter pogledali pustovanje v starih časih. Ko smo s tem končali, smo pogledali pokrajinski arhiv. V arhivu smo pregledali našo šolsko kroniko. Videli smo sliko od takrat, ko je prišel France Bevk na našo šolo – Osnovno šolo Solkan. Nato smo pojedli malico in si ogledali videoposnetek. Potem smo si šli ogledat knjigarno in kavarno Maks. Na koncu smo šli v gledališče, kjer smo si ogledali predstavo o kralju Matjažu.

(Tisa, Anže, 3. B)

25. 9. 2024 smo imeli kulturni dan v Novi Gorici. Najprej smo obiskali knjižnico Franceta Bevka. Videli smo spominsko sobo Franceta Bevka. V knjižnici smo videli potujočo knjižnico. Po ogledu knjižnice smo obiskali občino, v kateri so nam pokazali stare predmete. Nato smo obiskali Pokrajinski arhiv, kjer smo videli veliko dokumentov različnih objektov. Bilo nama je zelo všeč. Šli smo v knjigarno, ki je bila zelo zanimiva. Neka zelo prijazna gospa nam je malo več povedala o tej knjigarni s kavarno. Nazadnje smo šli v kulturni dom, kjer smo si ogledali predstavo kralja Matjaža.

(Paula, 3. A in Tija, 3. B)

Najprej smo odšli v Bevkovo knjižnico. Tam smo imeli tri postaje. Nadaljevali smo na upravni enoti, kjer smo spoznavali stare predmete. Šli smo v arhiv, kjer smo videli velikanske škatle z načrti. Šli smo v knjigarno, tam smo videli stare knjige in nove knjige.

1. postaja – smo govorili o kipih
  2. postaja – Blaž, gospodar knjig, nam je pokazal stare knjige.
  3. Nazadnje smo šli v gledališče na ogled predstave J*Kralja Matjaža. (Niko, David, 3. B)

Iz šole smo se zjutraj odpravili v Bevkovo knjižnico. Tam smo bili v knjižnem avtobusu. Videli smo veliko knjig in tudi knjigo Franceta Bevka. Iz knjižnice smo šli na Upravno enoto. Tam nam je en gospod pokazal stare predmete. Nato smo med filmom jedli malico. Ogledali smo si stare dokumente. Šli smo h gospej, ki nam je povedala zanimive resnične zgodbe. V gledališču smo si ogledali nastop kralja Matjaža. Veseli in polni novih vtisov smo se vrnili v šolo.

(Karlina, Elias, 3. B)