V Novi Gorici na stadionu so v ponedeljek, 17. 6. 2024, potekale Plazma športne igre mladih. Iger se je udeležilo veliko število učencev, med njimi tudi učenci 2. A in B razreda Osnovne šole Solkan.

Učenci so povedali:

Tobia, 2. B: “Imeli smo različne športne igre. Všeč mi je bilo, ko smo tekali po progi. Vesel sem bil, ker smo dobili medalje. Bilo je prijetno, a zelo toplo.”

Aleks, 2. B: “Dogajalo se je na stadionu v Novi Gorici. Všeč so mi bili različni športi. Užival sem, ko sem tekel na šestdeset metrov. Na koncu sem dobil medaljo.”

Bor, 2. B: “Današnji dan mi je bil zelo všeč. Všeč mi je bilo, da sem bil v ekipi z Davidom. Lepo mi je bilo metat obročke. Bilo mi je zelo všeč, ko sem tekel na 60 metrov. Bilo je zelo toplo.”

Aldin, 2. B: “Všeč mi je bilo, ker smo dobili medalje in piškote. Malo manj mi je bilo všeč, ko smo tekli.”

David r., 2. B: ” Všeč mi je bilo, ker smo tekli na 60 metrov. Lepo mi je bilo, ker sem bil v ekipi z Borom. Vroče je bilo. Tam so bili tudi učenci iz drugih osnovnih šol.”

Fotografirala: učiteljica Boža Hvala