V ponedeljek, 27. 5. 2024, smo se četrtošolci odpravili na orientacijski pohod. Pot je potekala po vznožju hriba Sv. Katarina in po kraju Solkanu.

Učiteljice so nas opremile z načrtom orientacijskega dne, zemljevidom, metrom in nalogami, ki so bile vezane na spoznavanje gozda in domačega kraja.

Začeli smo na šolskem igrišču. Rešitev prve naloge nas je umerila do starega dela šole in nato naprej do vrtca. Rešitve ostalih nalog so nas popeljale po pobočju Sv. Katarine in vse do solkanskega »placa«. Pot smo zaključili mimo Vile Bartolomei, kjer nas je čakala prav posebna naloga, ki nas je usmerila na cilj.

Raziskovali smo obeležja, kipe, stavbe, ulice, spomenike, drevesa, živali, orientirali s kompasom, brali skrivno pisavo, sestavljali števila, ustvarjali vzorce …

Veliko smo se naučili in ob tem zelo zabavali.

Četrtošolci z učiteljicami

Fotografirala: učiteljica Sara Marinič