V sredo, 14. 2. 2024, smo se petošolci odpravili na prav poseben športni dan. Zgodaj zjutraj smo se zbrali na vstopni železniški postaji v Solkanu. Zaskrbljeni in premraženi smo čakali na vlak, ki je zamujal. Ob njegovem prihodu smo si vsi oddahnili in se podali na pot proti Kanalu. Z železniške postaje smo krenili na pot do drsališča pri OŠ Kanal, ki je bilo na ta dan rezervirano samo za nas. Polovica učencev si je obula drsalke in pokazala svoje elegantne, lahkotne in čudovite drsalne poze. Ni manjkalo niti padcev, špag in ostalih smešnih prigod. Druga polovica pa se je odpravila na raziskovanje Kanala in njegovih znamenitosti. Po malici sta se skupini zamenjali in uživali v skupnih trenutkih. Prijetno utrujeni, z velikimi nasmeški na obrazih in polni najlepših spominov smo se sprehodili nazaj do železniške postaje. Vlak nas je odpeljal nazaj do Solkana, kjer se je s sprehodom do šole zaključil naš mega zimski športni dan.

Učenci so povedali:

David: ”Zelo mi je bilo všeč, ker sem se naučil bolj hitro drsati. Všeč mi je bil tudi ogled Kanala in njegovih znamenitosti.”

Svit: ”Danes mi je bilo všeč, ker smo lahko pomagali drugim in se tudi sami preizkusili v drsanju.”

Filip: ”Meni je bilo zelo lepo, ker smo se družili s prijatelji in se preizkusili v drsanju.”

Črt: ”Meni je bilo zelo všeč, ker smo s prijatelji drsali in tudi padali.”

Nejc Z.: ”Lepo mi je bilo, ker sem se družil s prijatelji in se naučil drsati v enem dnevu.”

Anel: ”Meni je bilo zelo všeč, ker smo drsali s prijatelji in padali na ledu.”

Maja H.: ”Bilo mi je zelo všeč, saj sem se naučili še hitreje drsati.”

Gaja: ”Všeč mi je bilo, ker smo šli en krog po Kanalu in sem izvedela še več zanimivosti o Kanalu in njegovi zgodovini. Všeč mi je bilo, ker sva se s prijateljico Majo in drugimi sošolci zabavali na drsališču.”

Sara: ”Meni je bilo všeč, ker nam je učiteljica povedala veliko zanimivosti in ko smo drsali s prijatelji.”

Emina: ”Dan se mi je zdel zelo zanimiv in bi rada, da bi se še kdaj to ponovilo.”

Eva: ”Dan se mi je zdel zanimiv, ker smo drsali in se zabavali. In nismo imeli pouka.”

Fotografirala in zapisala: učiteljica Karin Sirk