DANES SE IGRAMO, UČIMO IN DOŽIVLJAMO NARAVO IN SEBE Z VSEMI ČUTILI

V četrtek, 12. 10. 2023, smo se četrtošolci od šole peš odpravili proti Panovcu, ki je
primestni gozd na obrobju mesta Nova Gorica.

V strumni četici smo se podali na pohod. Prva postojanka je bila na vadbeni jasi Panovec, kjer smo dobili navodila in naloge, ki smo jih opravljali na postajah tekom pohoda.

Glede na izžrebane listke smo se razdelili v skupine. S tem smo sestavili tudi
sestavljanko z navodili o pravilih vedenja in zaščiti v naravi.

Učiteljice so nam pohod obogatile z zanimivi dejavnostmi, skozi katere smo se na zabaven način učili. Pri opravljanju nalog smo opazovali gozdnato naravo, ki je zanimiva zaradi svoje izredne pestrosti, rastlinskega in živalskega sveta. Igrali smo se s kamenčki, prisluhnili gozdnemu zvoku, gradili najvišje stolpe iz vej, uživali v lovu za majhnimi gozdnimi stvarmi, iskali naravne predmete in jih razvrščali.

Cilj nalog ni bilo tekmovanje, ampak igranje in učenje skozi igro na prostem. Krepili smo spretnosti, odnose, vedenje in znanje.

Večini je bila najbolj všeč dejavnost šeste postaje GOZDNI UMETNIK –  STOLP IZ VEJ.

Dan je bil čudovit in športno obarvan.

Učiteljice, učenci 4.a in b