Prvi šolski dan je bil posebno doživetje predvsem za 45 otrok, ki so prvič prestopili šolski prag. Njihov nemir in negotovost smo skušali zmanjšati s kulturnim programom, ki so ga pripravili drugošolci, ter z vzpodbudnimi besedami ravnatelja in predstavnika MONG-a, g. Tribušona. Prvošolce so obiskali tudi predstavniki RADIA 1; podarili so jim praktična darilca. Še največje presenečenje pa so jim pripravili učenci 9. razredov, ki so jih pospremili v njihove matične učilnice. Lepo je bilo videti skupaj učence, ki komajda začenjajo pot na OŠ Solkan in učence, ki nas bodo konec šol. leta zapustili.

Otroci, začenja se  pustolovščina  novih odkritij. Vsak začetek je namreč priložnost za nova spoznanja, izkušnje in rast. Tisto, kar se boste naučili, lahko jutri spremeni svet, kajti znanje je zaklad, ki svojega lastnika spremlja povsod.

učiteljica  Boža Hvala

Fotografirali: Tina Skok in Erika Grosar