V ponedeljek, 19. 6. 2023, smo se odpravili na športno-kulturni dan. Čakal nas je pohod iz Hudejužine do Zakojce. Na poti smo si ogledali tudi Bevkovo domačijo.

Bilo nam je neizmerno lepo. Ko smo se z vlakom peljali na izlet, smo večinoma opazovali naravo – kraje, hribe, Solkanski most, reko Sočo …

Ko smo prispeli, smo se najprej peš odpravili do Bevkove domačije. Bili smo zelo začudeni, saj nismo vedeli, da so bili prostori tako majhni in strop tako nizek. Po ogledu smo se odpravili na Turistično kmetijo Pri Flandru. Meni in sošolcem ni bilo do počitka, saj smo s sošolci jahali konje, igrali pink ponk in različne druge igre.

Kmalu je prišel čas odhoda in odpravili smo se v dolino. Po uri in pol hoje smo prispeli na železniško postajo, kjer smo počakal na prihod vlaka. Vsi smo se razveselili, ko smo videli, da se bomo do Nove Gorice vrnili z novim modrim vlakom.

Dan je bil sončen in čudovit. Imeli smo se zelo lepo.

učenka Ema N., 4.b

Fotografirala: učiteljica Sara Marinič