Sonja Velikonja, vzgojiteljica z dolgoletnimi izkušnjami in babica naših šolskih otrok, nas je v prvem razredu presenetila s krasno lutkovno predstavo z naslovom: O miški, ki je iskala sir.  Za predstavo je sama izdelala lutke, pripravila celotno sceno, pozabila ni niti na vstopnice za otroke. S prefinjenim občutkom za nastopanje, je otroke popeljala preko celotne zgodbe, ki je imela predvsem poučno noto, kako moramo poskrbeti za naravo in pravilno ločevati odpadke. Tako učenci kot učiteljice smo bili nad predstav navdušeni.

Po predstavi so učenci 1. razreda povedali:

• Všeč mi je bilo, ko je miška čistila naravo (Urh)
  • Lutke, so mi bile zelo všeč. (Paula)
  • Predstava mi je bila všeč. Bila je poučna in zanimiva. (Luka)
  • Gospa Sonja je bila zelo prijazna, ker nam je prišla zaigrat pravljico. (Anika)
  • Za nastop se je zelo lepo pripravila. (Sara)
  • Pravljica nam je sporočala, da je potrebno okolje varovati in odpadke ločevati. (Veronika)

Fotografirala in zapisala: učiteljica Lidija Abramič