V petek, 14. 4. 2023, so prišli na obisk predstavniki Glasbene šole Nova Gorica. V šolski avli so učencem od prvega do tretjega razreda predstavili in opisali različne glasbene inštrumente.

Predstavili so različne glasbene družine, med katerimi godala, trobila, pihala, brenkala in druge. Nekatera glasbila so imeli s seboj in so jih učencem pokazali, opisali, potem pa nanje zaigrali, da so slišali prijetne in ubrane zvoke. Zaigrali so na harmoniko, kitaro, klarinet, saksofon, trobento, rog in violino. Naša učenka 5. razreda, ki obiskuje glasbeno šolo, je zaigra na prečno flavto. Na koncu pa so združili vsa glasbila in skupaj zaigrali. Učenci so ob igranju glasbil tudi zapeli pesem Čebelar. Bilo je zelo poučno in zabavno.

Fotografirala: učiteljica Mirjam Žnidarčič