V petek, 21. 10. 2022, so se četrtošolci skupaj z učiteljicami odpravili na travnik za šolo, kjer so obirali šolske oljke. Najprej so se pogovorili o poteku dela in si razdelili vloge. Nato pa so urno poprijeli za rekvizite in z vnemo začeli z obiranjem oljk, ki jih je bilo kar veliko. Kasneje so se jim pridružili tudi šestošolci z učiteljico. Na pomoč jim je priskočil tudi hišnik Sergej, ki je z multikultivatorjem in prikolico naložil zaboje z oljkami. Dan je bil prijeten in delo je potekalo v veselem vzdušju. Oljke so nato odpeljali v torkljo na Biotehniško šolo v Šempeter, kjer so jih najprej razpihali, oprali in nato hladno stisnili. Zavzeto delo in pridne roke so bile nagrajene s približno desetimi litri zlate tekočine. Skupen trud je bil obilno poplačan.