Prav poseben dan je bil za bodoče prvošolce, saj so prvič prestopili šolski prag, polni pisanih občutkov in novih pričakovanj. V šolski avli je 48 otrok skupaj s svojimi starši nestrpno čakalo trenutek, ko bodo učiteljice poklicale svoje učence in jih odpeljale v matično učilnico. Vse prisotne je nagovoril in prijazno pozdravil gospod ravnatelj. Ob zvokih trobente, ki jo je igral učenec Jakob Ugrin se je prostor napolnil s prisrčno melodijo. Pozdravni nagovor je imel tudi podžupan gospod Sašo Kogovšek, ki je zaključil s spodbudnimi besedami: »Šola je zakon!«

Prvošolci so v spremstvu razredničark in vzgojiteljic odkorakali v razrede. Tam jih je čakala pravljica o dveh svinčnikih, po imenu Topko in Ostko. Topko je bil vedno neurejen, ogrizen in top svinčnik, med tem ko je bil Ostko vedno lepo ošiljen in urejen. Pravljica uči, da je treba vsak dan skrbeti za šolske potrebščine in imet urejeno peresnico. Nadaljevali so s podeljevanjem rumenih rutic in delovnih zvezkov. Najslajši pa je bil zaključek, saj so jih presenetili z ogromno sladko torto, na kateri je gorel vulkanček. Prvi šolski dan, si bodo naši prvošolci prav gotovo vtisnili v sladek spomin.

Želimo jim veliko uspešnih in srečnih trenutkov v šolskih klopeh.

Objavila: Erika Grosar

Ključniki: 1. razred, šola, prvošolci, prvi dan