Kolesarski izpit je potekal v petek, 4. oktobra, ob 13. uri. Najprej so izpit opravljali učenci 5. A, nato pa smo bili na vrsti učenci 5. C in 5. B. Proga za opravljanje izpita je vodila od šole, po ulici Milojke Štrukelj, skozi krožišče, naprej po Vojkovi do semaforiziranega križišča ter po Žabjem kraju spet do šole. Kolesarski izpit smo vsi uspešno opravili in bili zelo zadovoljni. Bilo mi je zelo všeč in zelo sem vesela, da sem opravila izpit. (Leja, 5. B)

Pred kolesarskim izpitom smo imeli poligon na šolskem igrišču, sledile so učne vožnje z učiteljicami po Solkanu. Kolesarski izpit mi je bil všeč. Začeli smo pri šoli, nadaljevali do krožišča pri Mini pekarni Brumat. Pri križišču smo zavili v Žabji kraj in se vrnili k šoli. Letos smo vsi opravili kolesarski izpit. (Veronica, 5. B)