3. septembra smo zakorakali v novo šolsko leto. Učenci in učitelji smo se zbrali na šolskem igrišču in se po pozdravu ravnatelja Marjana Kogoja razporedili v razrede. Manjkali so le tisti, ki so prvič sedli v šolske klopi. Naši prvošolci so se namreč skupaj s starši zbrali v šolski avli in prisluhnili programu, ki so ga za njih pripravili drugošolci. Pozdravil jih je župan MONG, g. Matej Arčon. Nato je 46 novih učencev skupaj z njihovimi učiteljicami odšlo v učilnice, kjer so ob torti in sproščenem vzdušju pozabili na tremo.

Na podružnični šoli v Grgarju je 7 prvošolcev pozdravila podžupanja, ga. Ana Zavrtanik Ugrin, na Trnovem pa 5 prvošolcev podžupan, g. Marko Tribušon. Predstavniki MONG so šolam podarili sveže izdano slikanico  goriške avtorice Alje Furlan »Od spodaj navzgor«.

Vsem učencem, učiteljem in drugim delavcem na šoli želimo veliko lepih trenutkov v šolskem letu 2018/19 !

Boža Hvala