V sredo, 14. 6. 2017, smo se učenci 5. razreda odpravili pred mestno občino Nova Gorica. Bil je namreč OVE in URE dan. Zbrali smo se otroci iz vse Primorske od 2. do 9. razreda. Najprej se je vsak razred razdelili v skupine po pet do deset učencev. Nato je sledil nagovor. Pred stavbo upravne enote so bile razpostavljene stojnice, na katerih so bili razni poskusi. Vsaka skupina je dobila svoj list, na katerega smo pisali odgovore. Na vsaki stojnici smo dobili eno, dve ali tri vprašanja, na katera smo odgovorili. Za reševanje smo imeli časa dve uri. Začetek kviza so naznanile fanfare. Naši skupini je šlo kar dobro, a nismo pričakovali velikih dosežkov. Na stojnicah so nam predavali o tem, da moremo varčevati z energijo in moremo okolje varovati. Govora je bilo tudi o obnovljivih virih energije. Naša skupina je bila v krizi s časom, saj je bilo med stojnicami veliko čakanja. Ker nismo bili edini, so čas reševanja podaljšali še za deset minut. Pri registraciji smo oddali svoje odgovore in se lačni odpravili na kosilo. Opazila sem, da so bili pripomočki (vilice, krožniki) iz takih materialov, da se jih lažje reciklira. Vilice so bile lesene, krožniki pa iz kartona. Po kosilu je sledilo še nekaj nagradnih vprašanj. Potem pa so bile podelitve nagrad za prvo, drugo in tretje mesto. Kategoriji sta bili dve: mlajši od drugega do petega razreda in starejši od šestega do devetega razreda. Učenci našega razreda smo upali vsaj na to, da bi bila zmagovalna ekipa iz Solkana. In to se je res uresničilo, saj je zmagala naša ekipa! Bili smo veseli in šokirani ob enem. Tudi učenci iz drugih razredov so nam čestitali. Člani ekipe pod imenom Ne vem, smo bili: Maks, Leon, Atej, Kristina, Vjosa in jaz. Ko smo se vsi veseli vrnili nazaj v šolo, je ravnatelj rekel, da bo našo pohvalo obesil v zbornico. Vsi smo bili zadovoljni z današnjim dnevom.

Neža, 5.b