V začetku decembra so nas v sklopu 20. Sončkovega dneva obiskali trije olimpijski športniki: Vasilij Žbogar, Luka Božič in Ayano Sato iz Japonske s trenerjem Dejanom Testenom, ki Ayano pripravlja na poletne olimpijske igre v Tokiu.

Goste smo pričakali z bučnim aplavzom, vriskanjem in navdušenjem kot se za prave šampione spodobi. V množici učencev so plapolale različne zastave, in sicer slovenske, japonske, olimpijske in slovenske navijaške. Gospod ravnatelj je prijazno pozdravil vse športnike in jih predstavil. Nato so besedo prevzeli petošolci. Neža, Atej, Žiga in Ivan so na duhovit in sproščen način povezovali program ter gostom zastavljali zanimiva, pestra in včasih kar malce težka vprašanja. Izkazali so se kot izurjeni novinarji, ki so spretno izbirali besede in iz gostov izvabljali izvrstne odgovore. Preživeli smo čudovito uro in uživali ob naših vrhunskih športnikih ter izvedeli veliko novega, med drugim to, da tudi športniki radi jedo čokolado.

Vsem sodelujočim se iskreno zahvaljujem za tako sijajno prireditev, posebna zahvala gre tudi učiteljicam in učiteljem, ki so prispevali svoj trud in delo, da je bilo popolno.

Zahvaljujem se tudi gospodu Miranu Franku in ŠD Sončku, ki so nam omogočili poseben obisk na naši šoli.

Erika Grosar

Vtisi učencev:

»Všeč mi je bilo, ker sem se srečal s takimi vrhunskimi športniki in zato ker sem dobil njihov avtogram.«

Vid, 3. b

»Bilo mi je najbolj všeč, ker so prišli olimpijski športniki. Še posebej, ker je prišel Luka Božič, zato ker sem tudi jaz kajakašica.«

Julija, 3. b

»Imeli smo se lepo. Dali so nam avtograme. Najbolj vesel sem bil, ker sem narisal risbico s kajakaši in se mi je nanjo podpisal Luka Božič. Prvič sem jih videl v živo.«

Luka, 3. a

»Zelo všeč mi je bilo. Najbolj všeč mi je bilo, ko sem zvedel, koliko tehtajo jadralni čolni. Najmanjši tehta 80 kilogramov.«

Aleks, 3. b

»Dan mi je bil zelo všeč. Veliko smo se naučili. Zelo lepo mi je bilo, ko je Vasiliji Žbogar razložil kolikokrat je čokolado, bonbone in čips. Naredila sem mu poseben plakat z napisom: Krepat, krepat, ma ne molat! Na koncu sem plakat podarila Vasiliju Žbogarju, ki ga je bil zelo vesel.«

Zala, 3. c