Na lep jesenski dan, natanko na petek, 28. 10. 2016, smo imeli naravoslovni dan na temo gozd. Najprej smo šli za vrtec, kjer smo se umirili in začutili jesensko jutro, ob tem pa izpolnjevali učni list, na katerega smo zapisovali svoje občutke. Bilo je hladno. Dan smo nadaljevali tako, da je vsak otrok dobil listek, na katerem je bila raziskovalna naloga (na primer poišči nekaj rdečega v naravi). Po uspešno opravljenih nalogah smo odšli na malico. Imeli smo tudi malo časa, da smo se poigrali.

Nato smo se odpravili v šolski oljčnik, ki je za telovadnico. Oljk je bilo veliko, nas pa tudi, vsi tretješolci. Oljke smo nabirali tako zavzeto, da smo čisto pozabili na čas. Zato nismo šli v gozd, saj nam je časa zmanjkalo. Vseeno je bil dan lep.

Tibor, 3. b