1. 9. 2016 smo se vsi učenci 5. razreda zgodaj zbudili in prihiteli na šolsko avtobusno postajo. Sošolci smo se na hitro pozdravili, nato pa pozdravili starše in se odpeljali. Vozili smo se nekaj časa in se pogovarjali o različnih planotah. Ko smo prišli v Ankaran, smo se naselili v lepe rdeče hiške. Na delo!

Hitro smo se oblekli v kopalke in se pripravili na testiranje plavanja. Razdelili smo se v skupine in odšli na hotelsko kosilo. Imeli smo prosti čas, potem pa še en trening v bazenu. Ta urnik se je več ali manj ponavljal, le večeri so se spreminjali. Bili so zelo zabavni. Imeli smo tudi nagrade! Zadnji dan pa smo se odpravili v Piran (pravzaprav odpluli). Bilo je čudovito, saj so se nam pridružili galebi. V Piranu smo si ogledali Tartinijev trg in cerkev Svetega Jurija. Tartinijev trg obdajajo štiri pomembne hiše: hiša Benečanka, Tartinijeva rojstna hiša, sodna palača in mestna hiša. Vsak se je v Piranu veliko naučil. Odpravili smo se nazaj v Ankaran. Imeli smo še zadnji veseli večer s kvizom, v katerem smo zmagali!

Odšli smo še v posteljo. Naslednji dan smo se odpravili domov. Bila je imenitna šola v naravi!

Neža, 5. b