Zjutraj sem prišel v šolo, bil sem vesel, ker bo športni dan. Najprej so dežurni učenci šli po malico, ko so prišli nazaj, smo pobrali sendviče, se preobuli in se odpravili. Na začetku smo hodili do Kekca, tam smo se ustavili, malo popili in se odpravili dalje. Pot je postajala bolj in bolj strma. Hodili smo po cesti, potem pa se je začela pot po ožjem terenu. Hodili smo hitro in kot bi mignil, smo prišli na vrh Škabrijela. Tam smo pojedli malico in se odpravili na vrh stolpa. Ko smo prišli z razglednega stolpa, smo odšli nazaj v šolo. Po poti je zelo drselo in enkrat sem skoraj padel. Kot bi mignil, smo prišli nazaj v razred.

Maks, 4. a

Včeraj je bil športni dan. Zelo sem se veselil pohoda na Škabrijel. Hodili smo približno eno uro in pol. Na poti smo imeli tri odmore. V paru sem hodil z Markom. Veliko sva se pogovarjala. Ko smo prišli na vrh, smo pojedli malico, potem smo pojedli še kar smo prinesli od doma. Nato smo lahko šli na vrh razglednega stolpa. Visok železni stolp je bil od spodaj videti nizek, a ko sem prišel na vrh je, je bil visok. Ko smo se spet vsi zbrali, smo se odpravili proti Kekcu in šoli. Končno smo se vrnili in zelo sem bil utrujen.

Bor, 4. a